کویر لوت زیبای ایران در چهلمین نشست جهانی یونسکو در سال 2016 در استانبول ترکیه بعنوان میراث بشریت به ثبت جهانی رسید.
کویر لوت ایران نه تنها دارای رکوردهای جهانی است بلکه به لحاظ داشتن جاذبه ها بی نظیر و عارضه هایی همچون کلوتها، منطقه گندم بریان، ریگ یلان، رودشور و دهها اثر طبیعی و تاریخی دیگر در پهنه ی لوت بین همه ی کویرهای جهان منحصر بفرد بوده و باعث جذب هزاران نفر گردشگر از سراسر دنیا برای دیدار از این کویر بی همتا شده است.
از آنجا که بخش شهداد در جوار بخش مرکزی کویر لوت واقع شده است، اکنون بعنوان مهمترین دروازه ورود به لوت شناخته می‌شود. شهر تاریخی شهداد در 90 کیلومتری مرکز استان کرمان واقع شده و سفر به آن به لحاظ وجود خطوط ریلی، هوایی و زمینی از سراسر ایران به مرکز استان کرمان، به راحتی امکان پذیر است.
در کنار ثبت جهانی کویر لوت و تقاضای زیاد سفر به شهداد از سراسر دنیا به دلیل وجود جاذبه های خاص این منطقه، نیاز به یک محل اقامت با استانداردهای بین المللی شدیدا احساس می‌شد که به جهت تحقق این امر، به همت شرکت هواپیمایی ماهان اکو کمپ بین المللی ستاره لوت ایران، احداث و در شهریور ماه 1397 در روستای ملک آباد از توابع شهداد، بطور رسمی شروع به کار نموده و در حال حاضر پذیرای هموطنان و گردشگران از هر پنج قاره جهان می‌باشد.
اکو کمپ ستاره لوت علاوه بر خدمات اقامتی که شامل 35 واحد لوکس و تجهیز شده می‌باشد، دارای رستوران و کافی شاپ مجهز، پیست موتور سواری (ATV/UTV)، شتر سواری، رصد ستارگان ، بالون سواری، سافاری کویر و پرواز برفراز کویر با هواپیمای اختصاصی نیز بوده و آماده ایجاد تجربه ای خاص و متفاوت از سفر به کویر برای گردشگران عزیز می‌باشد. ما برای شما حس خوب و خاطره ای بیادماندنی از سفر به کویر را رقم خواهیم زد.